Akcja Sprzątanie świata w naszej szkole

Tegoroczna Akcja Sprzątanie świata obchodzona w trzeci weekend września odbyła się pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. W ramach tejże Akcji chętni uczniowie klas szóstych przygotowali krótkie filmiki edukacyjne na temat, jak można zastąpić plastikowe przedmioty surowcami wielokrotnego użytku.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do obejrzenia filmików, które uświadamiają nam jak ważne jest dbanie o naszą planetę poprzez wyeliminowanie tworzyw sztucznych. Młodzi ekolodzy zachęcają Nas, do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe; do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych.

Zespół Przyrodniczy

Poprzedni artykułPowitanie jesieni w klasach I – III