30!AKCJA Sprzątanie świata

W trzecim tygodniu września odbyła się akcja „Sprzątanie świata” już po raz trzydziesty. Hasłem przewodnim było: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Również nasza szkołą przyłączyła się do tej akcji.

Uczniowie klas 1-3 posprzątali teren wokół szkoły i uczestniczyli w różnych działaniach nadzorowanych przez swoje wychowawczynie

Czwartoklasiści wykazali się umiejętnością segregowania odpadów podczas zajęć warsztatowych  – poprzez to mogli zastosować swoją wiedzę w praktyce. Wszystkie grupy śmieci posortowały prawidłowo – znają kolory pojemników i wiedzą, jakie odpady w nich umieszczać.

Zadaniem uczniów klas 5-8 było zorganizowanie „własnego sprzątania świata” w swoim otoczeniu. Podczas weekendowego spaceru po swojej okolicy, chętni uczniowie zbierali pozostawione śmieci w przydrożnych rowach, łąkach i lasach. Następnie zabierali je do przydomowego kosza na odpady, odpowiednio segregując śmieci. Swoje działania udokumentowali, wykonując zdjęcia. Do tych działań włączyło się ok. 50 uczniów. Efekt – mniej śmieci w środowisku.

Poprzedni artykułPowitanie Jesieni
Następny artykuł„Jesień na paluszkach spaceruje w parku i rozdaje wszystkim swe skarby w podarku…”