110 lat temu Polka dostała Nagrodę Nobla

„Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym.” M. Skłodowska-Curie

Uczniowie klasy 4a poznali podstawowe informacje o życiu i karierze naukowej Marii Skłodowskiej-Curie, prawdziwej prekursorce. Otworzyła ona kobietom drzwi do świata nauki. Jako pierwsza kobieta w historii otrzymała Nagrodę Nobla, została profesorem na paryskiej Sorbonie, została pochowana w Panteonie. Na lekcji wychowawczej czwartoklasiści przygotowali plakaty i wystawę pt. „Krótka informacja o Wielkiej Polce – Maria Skłodowska-Curie”. Daria Ostrowska wcieliła się w rolę noblistki i wraz z koleżankami zaprosiła wszystkich uczniów naszej szkoły do obejrzenia wystawy. Dziewczynki rozdały też w szkole ulotki zachęcające do poznania jej życiorysu i osiągnięć naukowych.

Poprzedni artykuł„Detektywi z 4a na tropie sekretnego życia książek…”
Następny artykułDzień Dziecka