1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS

W ciągu ostatnich dwóch tygodni zostały przeprowadzone w klasach 6-8  lekcje profilaktyczne, podczas których uczniowie mogli dowiedzieć się czym jest HIV, AIDS jakie są drogi zakażenia, sposoby leczenia oraz skuteczne metody walki.

Uczniowie, byli zainteresowani tematem zajęć, zadawali pytania dodatkowe, wykonali krótki test w aplikacji Kahoot, sprawdzający ich wiedzę. Podsumowaniem działań  było wykonanie przez uczniów ciekawych plakatów w grupach. Te prace uczniów, które zostały wykonane ze szczególną starannością, zostały docenione pozytywnymi punktami z zachowania.

Dzięki tym działaniom, uczniowie utrwalili nowe wiadomości i dostrzegli jak ważne są  działania profilaktyczne by zachować zdrowie.

Zespół do spraw promocji zdrowia

Poprzedni artykułKlub Europejski w podróży dookoła świata – „Włochy w kulturze i sztuce”
Następny artykułGrypa-objawy i działania profilaktyczne