Wizyta „Pszczółek” w gospodarstwie

W dniu 21 września dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego państwa Kozłowskich – rodziców Frani. Celem wycieczki było poznanie życia na wsi, zwierząt hodowlanych w gospodarstwie oraz pracy rolnika. W pierwszej kolejności przedszkolaki mogły obejrzeć oborę z krowami. Dzieci z bliska mogły się przyglądać zwierzętom , pogłaskać i wysłuchać na czym ich hodowla. Tam dowiedzieliśmy się jak dojone są krowy, co jedzą i jak należy o nie dbać. Mieliśmy okazje zobaczyć małe kaczuszki, perliczki i bażanta. Dzieci głaskały królika, co sprawiło im ogromną radość. Przedszkolaki mogły obejrzeć maszyny rolnicze, które u państwa Kozłowskich są bardzo nowoczesne. Pszczółki miały okazje zobaczyć z bliska kombajn i traktor oraz inne maszyny służące rolnikowi do pracy. Na zakończenie dzieci próbowały mleka prosto od krowy oraz zjadły pyszne bułeczki. Pani Izabelo i panie Bartłomieju jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Poprzedni artykułOgólnopolski Dzień Przedszkolaka
Następny artykułWycieczka klas 5 i 6 do Mandorii