Spotkanie z kataryniarzem

05 kwietnia b.r. Guzikową Krainę odwiedził niezwykły gość – WARSZAWSKI KATARYNIARZ p. Piotr Bot. Dzieci mogły z bliska zobaczyć katarynkę, a następnie usłyszeć kilka znanych melodii. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści kataryniarza związanych z katarynką. Uzyskały odpowiedzi na wiele pytań, np. Co to jest katarynka? Jak to się dzieje, że katarynki grają piękne melodie? Ile jest katarynek w Polsce? Większość dzieci (a może wszystkie) po raz pierwszy mogły posłuchać katarynki na żywo. Przy dźwiękach katarynki były również zorganizowane zabawy ruchowe: ”Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Mało nas do pieczenia chleba” itp. Niektóre z dzieci miały też okazję zostać „pomocnikiem” kataryniarza i zagrać na tym niezwykłym instrumencie. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a przedszkolaki z radością śpiewały i tańczyły do znanych melodii. Dodatkową atrakcją był wierny przyjaciel kataryniarza – Carlos. Papuga Carlos wzbudziła u dzieci ogromne zainteresowanie. Okazało się, że ta kilkunastoletnia papuga Ara, która przy średniej wieku tego gatunku wynoszącym ok.70 lat, jest papuzim młodzieniaszkiem.

Poprzedni artykułKonkurs wielkanocny
Następny artykułObiady w kwietniu