Profilaktyka u „Pszczółek”

W oddziale 6-latków realizowaliśmy treści z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych. Tematyka zajęć była ściśle związana z działaniami na rzecz zahamowania pandemii koronawirusa SARS- CoV-2 i profilaktyką zachorowań na inne choroby zakaźne ze szczególnym uwzględnieniem roli szczepień ochronnych.

Tematy zajęć:

1.Poznajemy wirusa i zostajemy bohaterem w walce z nim. 2.Być zdrowym ważna sprawa. 3.Czy szczepionki nam pomagają?

Nasze zajęcia miały charakter zabawowy, a głównym ich celem było zwiększenie świadomości dzieci na temat dróg rozprzestrzeniania się wirusów oraz sposobów zapobiegania infekcjom. Realizowane treści służą kształtowaniu zachowań prozdrowotnych i postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i osób najbliższych.

Wychowawczyni: Ewa Nowakowska

Poprzedni artykułGenialny Przedszkolak