Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU. W związku z tym, dzieci ze wszystkich naszych oddziałów przedszkolnych w dniu dzisiejszym rozmawiały o teatrze. Nie zabrakło również teatrzyku, choć co prawda w formie on-line. Dzieci obejrzały Teatrzyk Pacynka w Minitece pt. „Kozucha Kłamczucha”. Przedstawienie opowiadało o niesfornej kózce, która okłamywała swoją gospodynię. Gdy kłamstwo wyszło na jaw, zwierzątko zostało wygnane z gospodarstwa. Wszystko jednak dobrze się skończyło, koza została przyjęta z powrotem i obiecała , że już nigdy nie będzie kłamać. Ze spektaklu wypłynął cenny morał, który uczy nie tylko prawdomówności, ale również umiejętności wybaczania i doceniania prawdziwej przyjaźni.

Poprzedni artykułAby mądrym być – trzeba zdrowo żyć
Następny artykułSpotkanie ze strażakiem