E jak ekologia

Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. Dodatkowo z badań wynika także, że żywność ekologiczna może mieć związek ze zdrowszym stylem życia. W ramach akcji, ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, prowadzonej wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. „Koniki Polne” dowiedziały jak szukać tej znakomitej, dobrej żywności, w jaki sposób ją rozpoznawać? W jaki sposób się odżywiać? Co to znaczy być EKO? Przedszkolaki na podstawie obejrzanego filmu rozpoznawały zdrowe produkty. Dzieci poznawały zalecenia zdrowego stylu życia, w tym przestrzeganie zasad higieny. Przedszkolaki wiedzą już, że smaczne, zdrowe, naturalne- z czego wniosek jest logiczny, że wybierać należy produkt ekologiczny tj. zdrową polską żywność. Dzieci zdają sobie sprawę, że ważne są też nawyki ekologiczne, dlatego zdrowe śniadanie przynoszą w specjalnych pojemnikach, nie używają torebek foliowych, a plastikowe butelki zastępują termosem lub bidonem.

Poprzedni artykułNagrodzeni za udział w konkursie „Życzenia dla nauczyciela”…
Następny artykułObiady w listopadzie