Dzień Pizzy

Pizza jest uwielbiana niemal przez każdego. Nie bez powodu doczekała się swojego Międzynarodowego dnia obchodzonego 9 lutego. W naszym przedszkolu również poświęciliśmy jej szczególny czas – 2 marca. Celebrowanie rozpoczęliśmy obejrzeniem filmu pt. „Jak powstaje pizza”. Dzieci miały okazję poznać tajniki omawianego przysmaku. Ten dzień stał się również okazją do zaprezentowania umiejętności językowych oraz teatralnych młodych aktorów z naszego przedszkola, którzy zaprezentowali się w przedstawieniu anglojęzycznym pt. „The big pizza”. Będąc w nastroju filmowym obejrzeliśmy również bajkę „Żółwie Ninja. Pizza u Shredera”. Dając wodzę fantazji rozdaliśmy dzieciom karty pracy z konturem pizzy, aby wypełniły ją według własnego pomysłu. „Koniki polne” oraz „Żabki” zamówiły różne rodzaje pizzy do swojej sali po czym z przyjemnością je konsumowały. Najstarsza zaś grupa „Pszczółki” 4 marca udała się na wycieczkę do naszej sochocińskiej pizzerii. Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwianie dzieci na kulturalne zachowanie w restauracji. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wygląda piec do wypiekania oraz w jaki sposób kroimy gotową pizzę. Największe wrażenie zrobił pokaz przygotowywania pizzy i jej degustacja. Bardzo dziękujemy właścicielom pizzerii za miłe przyjęcie oraz poświęcony czas.

Poprzedni artykuł„Żabki” w poszukiwaniu wiosny…
Następny artykułSkuteczne zwalczanie koronawirusa