Czytać każdy może

29 września 2024 r. przypadał  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku kalendarzowym wypadł akurat w niedzielę, dlatego uczennice z klas 8a i 7b już w piątek rano ruszyły do najmłodszych dzieci naszej placówki edukacyjnej, by im poczytać bajeczki, baśnie i wierszyki. ODGCZ to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie DZIECI. CZYTANIE im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię i zachęca do samodzielnego czytania książek (o ile abecadło nie jest nam obce). Wszak nasza noblistka Wisława Szymborska powiedziała, że „Czytanie książek to najwspanialsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do dnia urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Poprzedni artykułWarszawskie atrakcje-wycieczka klas 6 i 7
Następny artykułUdział w projekcie