Warszawskie atrakcje-wycieczka klas 6 i 7

26 września 2024 roku uczniowie klas szóstych i siódmych wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Wspólny wyjazd rozpoczął się warsztatami rycerskimi. Najpierw uczniowie wysłuchali wykładu o historii wojskowości średniowiecza, oglądali broń i zbroje historyczne używane w trakcie zawodów rycerskich. Uczniowie mogli dotykać rekwizyty, zakładać je  i robić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Następnie odbył się trening rycerski z użyciem tzw. sprzętów rycerskich – tarcz i mieczy otulinowych a dla chętnych także kasków i dodatkowych ochraniaczy. W trakcie treningu było dużo zabawy oraz nauki współdziałania w grupie. Sam program dostosowany był przez trenerów do przygotowania sportowego grupy.

Uczestnicy wycieczki  zwiedzili Fabrykę Norblina – wyjątkowego miejsca dla miłośników dobrego jedzenia z 23 konceptami gastronomicznymi  wraz z 5 barami tematycznymi.

W tejże Fabryce w  kinie  „Gram” uczniowie obejrzeli film . Dzieciom bardzo podobało się to kino, ponieważ zachowuje ono  tradycje i atmosferę z przeszłości, jednocześnie oferuje nowoczesne udogodnienia, które sprawiają, że seanse filmowe są wyjątkowym doświadczeniem. Wnętrze kina „Gram” emanuje wspaniałą atmosferą, która przenosi odwiedzających w świat magii kina. Wygodne fotele, doskonałe nagłośnienie i projekcja tworzą idealne warunki do pełnego zanurzenia się w świecie filmu.

Pełni wrażeń „rycerskich”, kinowych i kulinarnych,  w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany.

Poprzedni artykułWycieczka klas 4 – Pomiechówek – Park Dolina Wkry
Następny artykułCzytać każdy może