31. Akcja Sprzątanie Świata „NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMI”

20 września uczniowie klas IV – VIII zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki uczestniczyli w 31. Akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMI”.  Miejscem, które porządkowali był las obok stadionu sportowego w Sochocinie. Główne cele wydarzenia to: rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów, kreowanie postaw przyjaznych środowisku oraz wzbudzenie odpowiedzialności za naszą planetę. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu zaśmieconego  lasu nie  jest  tylko  coroczna zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

Opiekunowie Akcji dziękują pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Sochocin za pomoc w zorganizowaniu Sprzątania Świata oraz wszystkim uczniom za tak duże zaangażowanie.

Poprzedni artykułWycieczka klas drugich do Warszawy!
Następny artykułPierwszy Dzień Jesieni