Wycieczka klas 4 – Pomiechówek – Park Dolina Wkry

25 września 2024 uczniowie klas czwartych wraz w wychowawcami uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej do Parku Dolina Wkry w Pomiechówku. Główne cele wyjazdu umożliwiły wychowankom: rozwijać sprawność fizyczną i nawyk aktywności ruchowej, obserwować środowisko przyrodnicze terenu leśnego, zdobyć umiejętność orientacji w terenie korzystając z mapy. Program wycieczki zawierał elementy przyrodnicze oraz sportowe. Na początku uczniowie podzieleni na grupy spacerowali ścieżką przyrodniczą korzystając z mapy na której były zaznaczone punkty z pytaniami. Następnie obserwując środowisko poszukiwali odpowiedzi na postawione pytania. Kolejnym puntem wycieczki był spacer w koronach drzew oraz wieża widokowa gdzie uczniowie mogli obserwować przyrodę korzystając z lornetek. Niezwykłych wrażeń i emocji dostarczył dzieciom pobyt w parku linowym. Na zakończenie tak wytężonej aktywności ruchowej wychowankowie mieli możliwość odpocząć przy ognisku. W dobrych nastojach i pełni niesamowitych wrażeń czwartoklasiści wrócili do Sochocina.

Poprzedni artykułWycieczka klas 5 do Muzeum Olimpijskiego
Następny artykułWarszawskie atrakcje-wycieczka klas 6 i 7