Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach I – III

Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe!16 września 2024 roku w naszej szkole, w klasach 1-3 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To wspaniałe święto celebrujące inność, kreatywność i rozwijanie ukrytego potencjału ma swój początek w książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot” opowiadającej historię Vashti, dziewczynki nie mającej wiary w swoje plastyczne możliwości. Ta niezwykła historia uświadomiła naszym uczniom, że każdy człowiek – mały i duży – ma swoją wartość.Kropka, choć to niepozorny znaczek, stała się dla naszych uczniów pretekstem do wielu zabaw, rozmów, wspólnych działań. Symbolizowały to stroje dzieci – w kropki i groszki. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich.

Poprzedni artykułSzkolna debata do XXX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
Następny artykułŚwiatowy Dzień Pierwszej Pomocy!