„Książka w życiu pomaga”

14 czerwca o godzinie 9.35 w bibliotece szkolnej rozpoczęła się druga  w tym roku szkolnym akcja czytelnicza „Wymień się książką”. Uczniowie klas I-III całą gromadą, obładowani książkami z własnych biblioteczek domowych, dotarli do biblioteki, by zamienić swoje książki na ciekawe woluminy, których jeszcze nie czytali. A było w czym wybierać. Młodzi czytelnicy poszukiwali egzemplarzy swoich ulubionych serii albo książek tematycznie odpowiadających ich zainteresowaniom.

Cieszymy się, że wśród najmłodszych uczniów są miłośnicy literatury.  Czytelnictwo,  mimo iż przez wszechobecne elektroniczne „zakłócacze” jest spychane na boczne tory, to  nie umiera.

Biblioteka szkolna dwa razy w roku szkolnym, przed feriami zimowymi i przed wakacjami organizuje taką akcję czytelniczą. Jesteśmy zadowoleni, że cieszy się ona dużą popularnością wśród uczniów.

Jak mawiała  nasza noblistka Wisława Szymborska „Czytanie książek to najwspanialsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Na czytanie dobry jest każdy czas, każda pora roku. To  również super alternatywa na pochmurne, deszczowe dni, nawet w wakacje.

Poprzedni artykułSukces ucznia naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Języka angielskiego: „Fox 2024”
Następny artykułZakończenie roku szkolnego