OGŁOSZENIE

02.12.2019

więcej...

"FIZYKA WSZĘDZIE STYKA"

29.11.2019

W dniu 28 listopada 2019 roku, kolejny raz gościliśmy w naszej szkole  „Zaelektryzowanych" z bardzo ciekawym pokazem "Fizyka wszędzie styka". Była to nietypowa lekcja z przyrody, fizyki i chemii, która zawierała w sobie elementy pouczającej pogadanki i mnóstwo eksperymentów laboratoryjnych. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, jak tworzy się chmura i co dzieje się, gdy wybucha wodór. Zmieniali swoje głosy helem i bawili się ciekłym azotem. Pokaz, a raczej „spektakl naukowy,” bardzo zaciekawił zarówno młodszych  jak i starszych uczniów. Jego uczestnicy mogli nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć, wykonać i poczuć przedmiot eksperymentów. Prowadzący zapraszali uczestników do osobistego udziału w doświadczeniach. Przybierały one różne formy. Potrafiły zaintrygować, zaskoczyć oraz rozśmieszyć. Przykładowe eksperymenty ukrywały się pod tajemniczymi nazwami: "wodorowa mamba", "efekt Stroopa" czy "wiry pierścieniowe".

więcej...

OPOWIEŚĆ MUZYCZNA

27.11.2019

18 listopada 2019 r. uczniowie klasy II a i II b pod opieką p. Bożeny Włodarskiej, p. Grażyny Podgórskiej, p. Kamili Łukasiak i p. Doroty Goździewskiej wyruszyli do MCK w Płońsku na opowieść muzyczną pt. „Alladyn… Baśń Tysiąca i Jednej Nocy” przygotowaną przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Uczniów zachwyciła nie tylko wspaniała gra aktorów ale również piękne stroje i specjalne efekty świetlne. Dzieci aktywnie włączały się do zabawy i nagradzały aktorów gromkimi oklaskami. Efektem wycieczki było rozbudzenie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu. Uczniowie nauczyli się również kulturalnego odbioru sztuki oraz  bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

 

więcej...

„JA” W GRUPIE

22.11.2019

W dniu 15 listopada 2019 r. odbyły się pierwsze w nowym roku szkolnym zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Ja, Ty , My – nasz świat…” Tym razem uczniowie spotkali się z pedagogiem p. Małgorzatą Marchel po to, aby porozmawiać na temat: „Ja w grupie – budowanie pozytywnego obrazu własnej osoby”. Podczas zajęć nasi podopieczni poszerzyli wiedzę o samych sobie, kształtowali umiejętność wyrażania własnej opinii i współpracy w grupie, a także mieli okazję odkryć swoje mocne strony oraz wzmocnić wiarę we własne możliwości.

więcej...

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

22.11.2019

Święto Odzyskania Niepodległości jest dla nas bardzo ważnym świętem. W tym roku postanowiliśmy uczcić je trochę inaczej, przeprowadzając wiele działań, w ramach TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO. Zaangażowaliśmy całą społeczność szkolną i zachęciliśmy do aktywności w czasie szkolnych obchodów.

W piątek 8 listopada o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wspólnie śpiewała hymn Polski, oglądaliśmy również pokaz tańca w wykonaniu najmłodszych-5 i 6 latków, pieśni patriotyczne prezentowane przez uczennice klasy III oraz uczennice klasy VIIIa-Maję Kruszewską i Zosię Mączyńską.

12 listopada, we wtorek, uczniowie wysłuchali audycji radiowej o trudnej drodze polskiego narodu do upragnionej Niepodległości. Audycję przygotowały: Maja Kruszewska i Zofia Mączyńska pod kierunkiem  p. Anny Buras i p. Doroty Goździewskiej.

13 listopada, w środę, w czasie długiej przerwy rozbrzmiewały z głośników szkolnego radiowęzła pieśni patriotyczne. Dominowały, tak bardzo lubiane, pieśni legionowe np.:  „Szara piechota”.

więcej...