Z WIZYTĄ W PIEKARNI

30.09.2019

Uczniowie klas III a i III b wraz z wychowawczyniami panią Magdaleną Dygułą i panią Małgorzatą Woźniak uczestniczyli w dniu 30 września w wycieczce do piekarni „Maczek” w Sochocinie. Była to kolejna część realizacji projektu „Moja mała ojczyzna”. Wizyta w piekarni poprzedzona była tematyką „Jak powstaje chleb?” Uczniowie podczas praktycznej lekcji zapoznali się z procesem powstawania chleba. Z zainteresowaniem przyglądali się urządzeniom i maszynom, które są niezbędne przy wypieku pieczywa. Od właściciela piekarni – pana Ryszarda Makowskiego uzyskali wyczerpujące informacje na temat historii piekarni, jak również poszczególnych etapów wyrobu chleba oraz potrzebnych do tego produktów. Uczniowie mieli możliwość rozmowy z piekarzem. Dzieci przyglądały się z zaciekawieniem jego pracy. Dzieci zostały poczęstowane świeżym, pachnącym chlebem, który zjadły z apetytem. Podczas obserwacji wypieku wyrobów cukierniczych uczniowie spróbowali pysznych ciast i ciasteczek. Na zakończenie trzecioklasiści podziękowali za bardzo ciekawą lekcję, okazaną gościnność i miłą atmosferę! Zdjęcia na fb.