POZNAJEMY RÓŻNE ZAWODY

10.06.2019

W minionym tygodniu, nasi podopieczni uczestniczący w innowacji pedagogicznej „Ja, ty, my – nasz świat” w celu poszerzenia informacji na temat zawodów postanowili wyruszyć w teren naszego najbliższego otoczenia aby odwiedzić gabinet pielęgniarki szkolnej a także spotkać się z panią księgową pracującą w naszej szkole. Podczas spotkania z panią Hanną Rutkowską, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka uczniowie dowiedzieli się na czym polega jej praca oraz zapoznali się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy.

Pani Beata Kruszewska bardzo ciekawie i interesująco opowiedziała o zawodzie księgowej jaki na co dzień wykonuje. W przystępny sposób wyjaśniła dzieciom pojęcia: budżet i podatki. Uczniowie zliczały przykładowe dochody, planowały wydatki, a przede wszystkim uświadomili sobie jak ważna jest sprawność rachunkowa i logiczne myślenie, czyli jednym słowem matematyka.

Dziękujemy paniom za przybliżenie wychowankom specyfiki wykonywanej przez nie pracy.

 

więcej...

NAJWAŻNIEJSZE W ŻYCIU TO BYĆ ZDROWYM

10.06.2019

„Najważniejsze w życiu to być zdrowym.
Wszystko inne to kwestia chęci i siły, a czasami szczęścia…”

W trosce o zdrowie młodego pokolenia i w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się wśród dzieci i młodzieży, na przełomie maja i czerwca uczniowie klasy VIa, pod opieką wychowawczyni p. Wioletty Mączyńskiej realizowali projekt edukacyjny „Klasa VIa ambasadorami zdrowia”. Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania, przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych, uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

więcej...

KLUB WOLONTARIATU POMAGA PSOM ZE SCHRONISKA W NOWEJ WRONIE

10.06.2019

Konkurs "Życie zwierząt w Nowo Wrońskim schronisku" został zorganizowany przez dwie wolontariuszki z klasy III A Gimnazjum w Sochocinie - Dorotę  Gburzyńską i Kamilę Sokołowską. Chętne osoby mogły napisać opowiadanie lub wiersz na temat naszych kochanych czworonogów. Na wyróżnienie zasłużyły dwie najciekawsze prace: Pauliny Wiśniewskiej - uczennicy klasy VI a oraz Nikoli Chumięckiej - uczennicy klasy V a. Jako prawdziwe miłośniczki psowatych zdobyły nagrody za najlepsze opowiadanie oraz wiersz. Prace konkursowe trafią do biblioteki szkolnej jako pamiątka. W ramach działania zbierano także karmę dla podopiecznych schroniska. Z całego serca dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału i zachęcamy do uczestniczenia w podobnych akcjach.

Opiekunowie Klubu Wolontariatu

 

więcej...

MAMY MAJĄ SWOJE ŚWIĘTO

03.06.2019

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto – to Dzień Matki. 29 maja 2019 r. uczniowie pierwszych klas uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. W przygotowaniach do obchodów święta naszych mam uczniów przygotowywały wychowawczynie – p. Bożena Włodarska i p. Grażyna Podgórska. Dzieci w pięknych strojach, w odświętnie udekorowanej sali zrobiły na mamach wielkie wrażenie. Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u mam łzy autentycznego wzruszenia. Zrobione z miłością upominki i wypowiedziane życzenia oraz szczery uścisk ukochanej mamy, były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsze na całym świecie. Kochane Mamusie czekała również miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku oraz udziału w grach i zabawach. Dla naszych dzieci impreza ta była znakomitą okazją, aby zaprezentować się ze swej jak najlepszej strony oraz pochwalić się swym talentem plastycznym, muzycznym i recytatorskim. Dla nich było to przeżycie, dzięki któremu poczuły się ważne, zdolne i mogły być z siebie dumne.  Wszystko udało się znakomicie!!!

 

więcej...

NIEZWYKŁA LEKCJA W KINIE

03.06.2019

27 maja 2019 roku uczniowie klas 1-3 odwiedzili Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, by uczestniczyć w multimedialnej lekcji pt. „Dziś poznamy świat reklamy”. Reklama jest nieodzownym elementem naszego życia. To dlatego tak ważne jest, by młody człowiek był przygotowany do jej świadomego odbioru i poznał mechanizmy, jakimi się posługuje, by w przyszłości dokonywać przemyślanych wyborów.  Dzieci dowiedziały się, czym jest reklama i w jaki sposób się ją tworzy; przekonały się, że nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe; na przykładach z filmów animowanych zobaczyły, na czym polega reklamowanie produktu przez jego lokowanie, a także wzięły udział we wspólnym tworzeniu reklamy.  Po lekcji dzieci obejrzały film pt. „Rok dog”. Przepełniona humorem opowieść pokazała wszystkim, że marzenia się spełniają, a w pokonywaniu przeciwności losu - to rodzina i prawdziwi przyjaciele są najważniejszą wartością.

 

więcej...