OGŁOSZENIE

02.10.2019

więcej...

Z WIZYTĄ W PIEKARNI

30.09.2019

Uczniowie klas III a i III b wraz z wychowawczyniami panią Magdaleną Dygułą i panią Małgorzatą Woźniak uczestniczyli w dniu 30 września w wycieczce do piekarni „Maczek” w Sochocinie. Była to kolejna część realizacji projektu „Moja mała ojczyzna”. Wizyta w piekarni poprzedzona była tematyką „Jak powstaje chleb?” Uczniowie podczas praktycznej lekcji zapoznali się z procesem powstawania chleba. Z zainteresowaniem przyglądali się urządzeniom i maszynom, które są niezbędne przy wypieku pieczywa. Od właściciela piekarni – pana Ryszarda Makowskiego uzyskali wyczerpujące informacje na temat historii piekarni, jak również poszczególnych etapów wyrobu chleba oraz potrzebnych do tego produktów. Uczniowie mieli możliwość rozmowy z piekarzem. Dzieci przyglądały się z zaciekawieniem jego pracy. Dzieci zostały poczęstowane świeżym, pachnącym chlebem, który zjadły z apetytem. Podczas obserwacji wypieku wyrobów cukierniczych uczniowie spróbowali pysznych ciast i ciasteczek. Na zakończenie trzecioklasiści podziękowali za bardzo ciekawą lekcję, okazaną gościnność i miłą atmosferę! Zdjęcia na fb.

 

więcej...

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

28.09.2019

W dniach 23-30 września 2019 roku w naszej szkole uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obchodzili Europejski Tydzień Sportu, koordynowany w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Jednakże, nie były to tylko zajęcia sportowe, ale również edukacja młodego pokolenia w celu kształtowania zdrowego, aktywnego trybu życia oraz właściwych zachowań od najwcześniejszych lat życia.
W ramach obchodów wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach pogadanki dotyczące zdrowego i aktywnego trybu życia. Każda z klas edukacji wczesnoszkolnej wzięła także udział w zajęciach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Podczas tych zajęć mali sportowcy rozegrali kilka konkurencji sportowych i zabaw ruchowych. Sportowa rywalizacja dostarczyła wszystkim dużo pozytywnych wrażeń i emocji. Zdjęcia na fb.

 

więcej...

WITAMY JESIEŃ

28.09.2019

„Wrzesień jeszcze w słońcu chodzi, babie lato już się rodzi”

23 września to pierwszy dzień astronomicznej jesieni. Uczniowie klas I–III przyszli do szkoły inaczej ubrani. Dominował kolor pomarańczowy, czerwony, brązowy. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się do lasu, gdyż były ciekawe czy tam zawitała Pani Jesień. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitowały w mozaikę różnych barw i odcieni. Uczniowie słuchali odgłosów przyrody i podziwiali jesienny krajobraz. Zbierali skarby jesieni: kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście wykorzystując je do zabaw matematycznych i ruchowych. Podczas spaceru do lasu dzieci rozwijały umiejętności matematyczne: dodawały, odejmowały, układały figury geometryczne z patyczków, grupowały szyszki w zbiory itp.

Była to dla nas żywa lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą. Zdjęcia na fb.

więcej...

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

24.09.2019

Dnia 20 września 2019 r. gościliśmy w naszej Szkole przedstawiciela Policji  –  Pana Mariusz Pajewskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – III. Pan Policjant omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, przypomniał dzieciom jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, podróżować samochodem. Zachęcał do używania elementów odblaskowych. Zwrócił również uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami. Po zakończonej pogadance dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, z których będą korzystały podczas wyjść szkolnych. Policjant  zabrał wszystkie dzieci na spacer, na przejście dla pieszych, gdzie utrwalaliśmy zasady i przepisy ruchu drogowego. Pod bacznym okiem policjanta uczyliśmy się jak poprawnie przejść na drugą stronę ulicy.

Spotkanie było pouczające, ciekawe informacje z pewnością przyczynią się do większej świadomości i poprawy bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i poza szkołą.
Dziękujemy Panu Policjantowi za udział w spotkaniu z uczniami naszej Szkoły. Zdjęcia na fb.

 

więcej...