ŚWIAT JEST WSPANIAŁĄ KSIĄŻKĄ

23.06.2016

„Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę” Św. Augustyn z Hippo

Dnia 16 maja 2016 roku o godz. 7:30 44 uczniów naszego gimnazjum, pod opieką pań: Wioletty Mączyńskiej, Lilli Kwiatkowskiej, Magdaleny Grabowskiej i pana Włodzimierza Zwierzchowskiego, udało się na czterodniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą na południowe rubieże.

więcej...

JĘZYKOWE ŁAMAŃCE

20.06.2016

Bardzo ciekawe były zmagania uczniów, którzy zdecydowali się na udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez płońską Bibliotekę Pedagogiczną w czwartek, 21 kwietnia. Wyjątkowo trudny był bowiem temat tego konkursu - „Językowy tor przeszkód”. Niełatwe zadanie postawił organizator przed uczniami klas IV - VI SP z terenu naszego powiatu. „Chrząszcz drżący w gąszczu”, „Dziaberliada”, „Żwawy Grzegorz”, „Straszydło” czy „W Trzcielu nad rzeczką” - to tytuły wierszy wybranych przez uczestników. Zaprezentowane przez 33 młodych recytatorów, aż z 17 szkół podstawowych z terenu powiatu, utwory to faktycznie słowne tory przeszkód. Dlatego każdemu z osobna uczestnikowi należą się duże brawa już za to, że zdecydował się na zmierzenie się z tematem konkursu. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczestniczki: Zofia Mączyńska  i Karolina Banasiak z kl. IVa. Dziewczynki wyłonione zostały we wcześniejszych eliminacjach szkolnych. Opiekunem dziewczynek była p. Lilla Kwiatkowska.

więcej...

MISTRZ ORTOGRAFII POLSKIEJ

20.06.2016

10 maja 2016 roku odbyła się  w Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku III edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii Polskiej”. Do konkursu stanęło 17 uczestników z sześciu szkół powiatu płońskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzannna Marchel uczennica klasy drugiej i już po raz trzeci dwójka uczniów – Julia Kopeć i Łukasz Dumański, uczniowie klas trzecich. Startujący w konkursie gimnazjaliści przenieśli się do królestwa Księcia Pieniążka, w którym nie było „żadnych atrybutów życia duchowego”. 16 czerwca 2016 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i podziękowań uczestnikom konkursowych zmagań. W gronie nagrodzonych i wyróżnionych znalazła się dwójka uczniów naszego gimnazjum.

więcej...

ŚPIEWALIŚMY PO ANGIELSKU

20.06.2016

Uczennice Szkoły Podstawowej z Sochocina – Maja Kruszewska (IVa), Joanna Kochanowska i Weronika Zielińska (kl.VIb) wzięły udział w czwartej edycji  Powiatowego  Konkursu Piosenki: „Must be the English” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Płońsku. Rywalizowały z uczniami ze szkół z Płońska, Raciąża, Nacpolska i Baboszewa. Komisja oceniała występujących nie tylko  pod względem muzycznym, ale także pod kątem poprawności językowej. Maja Kruszewska zajęła II miejsce w  kategorii solistów, a dziewczęta z klasy VIb zdobyły II miejsce w kategorii zespół. Koncert laureatów i wręczenie nagród odbyło się 15 czerwca 2016 r.

więcej...

RAJD ROWEROWY 2016

20.06.2016

Dnia 14 czerwca 2016 r. uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami: p. Wiolettą Mączyńską, p. Dorotą Goździewską  i ks. Tomaszem Baranowskim, udali się na wycieczkę rowerową. W trakcie rajdu uczestnicy nawiedzili miejsca upamiętniające ważne wydarzenia z życia małej ojczyzny – gminy Sochocin.

więcej...