PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

28.02.2015

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

                                                                  Kornel Makuszyński

Dnia 11 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy IIA gimnazjum, uczestniczących w projekcie edukacyjnym „Reżyser imprezy okolicznościowej” pod kierunkiem pani Lilli Kwiatkowskiej. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę.

więcej...

WAŻNA INFORMACJA

13.02.2015

Szanowni Rodzice!!!

Ze względów organizacyjnych zebranie zaplanowane na 18 lutego zostaje przełożone na kolejną środę, czyli na 25 lutego.

Serdecznie zapraszamy.

więcej...

MALI ODKRYWCY-LAS I ZWIERZĘTA ZIMĄ

13.02.2015

Zimą zwierzęta mają utrudnione warunki. Ich pokarm leży głęboko pod śniegiem i lodem, a one nie mają praktycznie do niego dostępu. A przecież zima to właśnie okres, w którym zwierzęta powinny dobrze się odżywiać ze względu na niskie temperatury. Nasza w tym rola, aby im pomóc w tym ciężkich okresie. Dlatego też w środę, 11 lutego uczniowie klas pierwszych, wraz z wychowawczyniami udali się z zimową wizytą do leśniczówki w Kucharach Królewskich, której gospodarzem jest leśniczy Pan Dariusz Świercz.

więcej...

I BIEG POWSTANIA STYCZNIOWEGO

05.02.2015

25 stycznia 2015 r. w trakcie ferii zimowych na terenie gminy Sochocin, w Kucharach Żydowskich, odbył się I Bieg Powstania Styczniowego, któremu przyświecał szczytny cel. Był to bieg na rzecz niepełnosprawnej Sandry Sulewskiej, absolwentki Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie. Pieniądze z wpisowego zostały przekazane na pomoc w leczeniu dziewczyny. Głównym inicjatorem biegu oraz akcji charytatywnej był - mieszkaniec naszej gminy, doświadczony biegacz i absolwent naszej placówki - pan Szymon Cichocki.

więcej...

BETLEJEMSKA NOC SIĘ POWTARZA...

03.02.2015

Uczniowie  szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: p. Lilli Kwiatkowskiej, p. Katarzyny Giranowskiej – Kopeć, p. Doroty Goździewskiej i p. Rafała Czeremańskiego przygotowali bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny pt. „Betlejemska noc się powtarza…” W środę 14 stycznia br. cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami w hali, gdzie o odpowiedni wystrój i atmosferę świąteczną zadbała p. Barbara Kochanowska, mogli oglądać przedstawienie i powrócić do przeżywanej niedawno wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.

więcej...