ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW

24.04.2015

Dyrekcja Publicznego Gimnazjum im. Orla Białego

w Sochocinie oraz wychowawcy klas II

mają zaszczyt zaprosić Rodziców uczniów klas II na spotkanie, którego temat wiodący brzmi:

„Jak pomóc naszym dzieciom w nauce?”

Zebranie odbędzie się 30-04-15 r. o godz. 17.00 w sali nr 24

 

 

więcej...

CZWARTOKLASIŚCI ZAPROSZAJĄ

23.04.2015

Uczniowie klas IV

wraz z wychowawcami mają zaszczyt zaprosić

swoich Rodziców

na konkurs

WIEDZY  O  PATRONIE  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  W  SOCHOCINIE 

MAJORZE  HENRYKU  SUCHARSKIM

Konkurs odbędzie się 29-04-15 r. o godz. 15.00 w świetlicy szkolnej.

Serdecznie zapraszamy!

 

więcej...

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY - JUŻ ZA NAMI!

12.04.2015

W dniu 1 kwietnia 2015 r. uczniowie klas szóstych przystąpili do pierwszego poważnego sprawdzianu w swoim życiu. W tym roku test miał nową formułę. Sprawdzian składał się z dwóch części. O godz. 9:00 uczniowie rozpoczęli zmagania z częścią I sprawdzianu badającą umiejętności z języka polskiego i matematyki. Na wykonanie zadań przewidziano 80 minut. Potem nastąpiła około godzinna przerwa, którą uczniowie  wykorzystali na przedyskutowanie  rozwiązań do zadań budzących wątpliwości, na odpoczynek i spożycie słodkiego posiłku przygotowanego przez rodziców. Około godz. 11:45  rozpoczęła się II część, w czasie której przez 45 minut zdający rozwiązywali zadania z języka  angielskiego.

więcej...

MALI GOŚCIE W DUŻEJ SZKOLE… ZAJĘCIA OTWARTE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

12.04.2015

Dnia 25 marca 2015 r. w klasie Ia, Ib oraz Ic odbyły się zajęcia otwarte z udziałem grup dzieci 5 i 6-letnich z Przedszkola Samorządowego w Sochocinie. Przyszli uczniowie z nutą niepewności zasiedli w szkolnych ławkach. Jednak po chwili dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą i aktywnie uczestniczyły w zajęciach z zakresu edukacji matematycznej zatytułowanej „Gry i zabawy matematyczne”. Maluchy wraz z wychowawczyniami poznały metody i formy pracy w klasie pierwszej.

więcej...

ODLOTOWA MARZANNA

09.04.2015

Dnia 23 marca 2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Odlotowa Marzanna”, zorganizowanego przez Samorząd Szkoły Podstawowej. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych i wyobraźni przestrzennej uczniów oraz prezentacja dawnych tradycji żegnania Zimy i witania Wiosny. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej.

więcej...