WALCZYMY O CERTYFIKAT „SZKOŁY DEMOKRACJI”

29.11.2015

W czasie apelu szkolnego, który odbył się na dolnym korytarzu szkolnym w dniu 19 października 2015 roku, uczniowie wchodzący w skład zespołu projektowego: Wiktoria Banasiak, Angelika Grabowska, Dawid Jędrzejak i Paweł Biliński, przedstawili wszystkim gimnazjalistom cele projektu „Szkoła Demokracji” oraz kryteria, które trzeba spełnić w zakresie siedmiu obszarów, żeby zdobyć certyfikat „Szkoły Demokracji”.

Na gazetce SU zamieściliśmy szczegółowe informacje na temat projektu oraz przedstawiliśmy uczniom plan działań na najbliższe dni.

więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

22.11.2015

20 listopada br. przypadała 26. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, jest to jednocześnie Międzynarodowy i Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. O tym wyjątkowym święcie postanowił przypomnieć Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej. Na tablicy informacyjnej "Głos Samorządu Uczniowskiego", obok radiowęzła, zawisła gazetka utrwalająca wiedzę o podstawowych prawach dzieci. Można tam też się dowiedzieć, kto stoi na straży praw najmłodszych. Zapraszamy do przeczytania informacji na tablicy.

więcej...

DOPALACZE - UZALEŻNIENIE I KONSEKWENCJE

22.11.2015

Dnia 13 listopada 2015 r. odbyło się spotkanie z panią Anną Ozimkiewicz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku w sprawie dopalaczy i uzależnień. Udział w nim wzięli uczniowie klas piątych i szóstych. Po dzwonku wszyscy weszli i zajęli miejsca w świetlicy. Na początku prowadząca przedstawiła się, następnie na białym ekranie ukazała się prezentacja pt. "Dopalacze - uzależnienie i konsekwencje". Pani Anna opowiedziała nam o zagrożeniach spowodowanych przez dopalacze, wspomniała o ich niebezpiecznym składzie chemicznym oraz w jakich formach mogą występować.

więcej...

ŚNIADANIE DAJE MOC

18.11.2015

Dnia 6 listopada 2015 r. uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali Dzień Zdrowego Śniadania w ramach V edycji programu Śniadanie Daje Moc. Dzieci wspólnie z wychowawcami i rodzicami przygotowały śniadanie w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, z którymi wcześniej zostały zapoznane na zajęciach. Rodzice zadbali o różnorodne produkty, z których zostały przygotowane zdrowe kanapki, sałatki, soki, owocowe szaszłyki itp. Dla wszystkich była to świetna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczyli się jak ważne jest codzienne zdrowe śniadanie.

więcej...

ŻYWA LEKCJA HISTORII

12.11.2015

29 października 2015 w PZSiPS w Sochocinie o godzinie 9.30 odbyła się Żywa Lekcja Historii. Tematem tej inscenizacji były początki Państwa Polskiego i Dynastii Piastów. Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej i I klas gimnazjalnych mieli okazję dokonać powtórki z początków naszej państwowości. Zostały przybliżone postacie takie jak: Mieszko I, Bolesław Chrobry, Otton III i pozostałe z tego okresu historycznego. Walki rycerzy, zbroje, stroje były na wyciągnięcie ręki. Pytania konkursowe i poprawne odpowiedzi decydowały o licznych nagrodach. 60 minut w miłej, wesołej atmosferze zdecydowały, że ten okres historyczny zaliczony jest przez uczniów na 5.

więcej...