WAŻNA INFORMACJA

29.10.2014

W piątek 31 pażdziernika br. szkoła pracuje według planu w wersji skróconej.

11.55 - przerwa obiadowa dla Szkoły Podstawowej;

12.50 - przerwa obiadowa dla Gimnazjum;

13.15 - początek odwozów.

Świetlica szkolna jest czynna do odbioru ostatniego ucznia przez rodziców/opiekunów.

więcej...

„ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE!”

29.10.2014

Tegoroczny, już 24. Dzień Papieski uświetniła wystawa przygotowana w czytelni Biblioteki Szkolnej Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie przez nauczycieli katechetów: ks. Tomasza Baranowskiego, p. Małgorzatę Marchel i p. Dorotę Goździewską. Prezentowane materiały były doskonałą okazją sięgania po świętość zgodnie z nauczaniem Największego z rodu Polaków – już świętego Jana Pawła II. Wystawa była udostępniona przez ponad tydzień od 13 do 22 października br. i wszyscy uczniowie PZSiPS w Sochocinie mieli możliwość ją obejrzeć. Uświadomili sobie, że św. Jan Paweł II wielokrotnie, wyraźnie i wprost zachęca wszystkich bez wyjątku do sięgania po świętość.

więcej...

„Z BIAŁYM ORŁEM W GODLE, Z FLAGĄ BIAŁO-CZERWONĄ…”

29.10.2014

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;

Łam, czego rozum nie złamie:

Młodości! orla twych lotów potęga…”

Po skończeniu szkoły podstawowej na każdego ucznia czeka kolejny etap nauki. Od 1września do naszego gimnazjum przybyło 44 nowych uczniów, którzy 8 października uroczyście zostali przyjęci do braci uczniowskiej poprzez ślubowanie, które rozpoczęło się o godz. 10:00 w hali sportowej. Honorowymi gośćmi uroczystości byli: zastępca wójta gminy Sochocin pan Jerzy Ryziński, dyrektor PZSiPS w Sochocinie pani Beata Grabarczyk-Tomaszewicz, wicedyrektorzy: pani Urszula Świercz i pani Izabela Gajewska oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Swoją obecnością zaszczycili nas również rodzice uczniów oraz Grono Pedagogiczne.

więcej...

SKANSEN NIE TAKI STARY

20.10.2014

Dnia 8 października 2014 r. uczniowie klas II naszej Szkoły Podstawowej pod opieką p. Marii Daleckiej, p. Anety Perczyńskiej oraz p. Barbary Kochanowskiej zwiedzili Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Głównym celem wycieczki było poznanie miejsca charakterystycznego dla naszego regionu,  obyczajów i tradycji polskiej wsi XIX i XX wieku oraz nauka estetycznego i kształtnego pisma.

więcej...

CUDOWNY ZAPACH PIECZONEGO CHLEBA

13.10.2014

Dnia 7 października 2014 roku obie klasy trzecie z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do sochocińskiej piekarni „Maczek”. Celem wycieczki było budzenie szacunku dla trudnej pracy piekarza oraz zapoznanie uczniów z technologią produkcji chleba w piekarni.

więcej...