PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMU EDUKACYJNEGO „TRZYMAJ FORMĘ!”

26.06.2015

Po raz kolejny przystąpiliśmy do realizacji Programu Edukacyjnego pod hasłem „Trzymaj formę!” Celem nadrzędnym tego programu było pokazanie dzieciom i ich rodzicom, jak ogromne znaczenie dla naszego zdrowia ma zdrowy tryb życia. W programie udział wzięły klasy V a i V b SP. Nad realizacją programu czuwali:  wychowawcy klas V- pani G. Rybicka i pani K. Giranowska – Kopeć, także pani E. Kupniewska – Makówka oraz pani A. Oliszewska.

więcej...

LAS MIEJSCE NIEZWYKŁE

23.06.2015

11 czerwca 2015 roku uczniowie klas trzecich odwiedzili Leśniczówkę w Kucharach Królewskich. Pod opieką wychowawczyń uczniowie wyruszyli do lasu w poszukiwaniu nowych doświadczeń. Celem wycieczki było: rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego; nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, rozumienie potrzeby ochrony przyrody; czynny wypoczynek na łonie przyrody; integracja uczniów klas III.

więcej...

GOŚCINNY TORUŃ

21.06.2015

W dniu 8 czerwca 2015 r. klasy drugie i trzecie Szkoły Podstawowej pojechały na wycieczkę do Torunia. Kiedy wyszliśmy z autobusu przyciągnęła nas piękna duża Wisła, która płynęła wzdłuż Torunia. Najpierw przeszliśmy się po Starym Mieście i zwiedziliśmy Muzeum Piernika. Tam oglądaliśmy jak wypiekano dawniej pierniki i sami zrobiliśmy ozdobnego piernika, którego można pomalować. Następnie przewodnik przebrany za krzyżaka oprowadzał nas po Starym Rynku opowiadając legendy o tym pięknym mieście. Przewodnik zaprowadził nas do planetarium.

więcej...

SZÓSTOKLASIŚCI WYRUSZAJĄ W REJS

20.06.2015

Dnia 9 czerwca 2015 r. klasy szóste  pod opieką  wychowawców p. Lidii Więckowskiej i p. Danuty Maćkiewicz oraz  p. Małgorzaty Marchel wybrały się na wycieczkę do Płocka. Celem wyjazdu było poznanie panoramy miasta, poszerzenie wiedzy przyrodniczej i zaspokojenie potrzeb kulturalnych.

więcej...

ZAPROSZENIE

12.06.2015

Zapraszamy na KONFERENCJĘ LOKALNĄ W RAMACH PROJEKTU „POSTAW NA SŁOŃCE”,

która odbędzie się 17 czerwca 2015 r. o godzinie 16.00

w świetlicy Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych

w Sochocinie.

więcej...