NIE UFAJ OBCYM... PAMIĘTAJ, CO SPOTKAŁO PINOKIA

05.12.2014

Zgodnie z założonymi działaniami w KONCEPCJI PRACY I ROZWOJU SZKOŁY PODSTAWOWEJ oraz w PROGRAMIE PROFILAKTYKI uczniowie mają czuć się bezpiecznie w szkole i w drodze do niej. W listopadzie czwartoklasiści dzięki nauczycielom i wychowawcom nauczyli się, że nie można ufać obcym, czyli przypadkowo napotkanym osobom. Już wiedzą, że należy być ostrożnym w takich sytuacjach, gdyż jest to gwarancją bezpieczeństwa. Dowiedzieli się tego wszystkiego dzięki przykrym doświadczeniom Pinokia, tytułowego bohatera książki C.Collodi. Na lekcjach języka polskiego zaprezentowali pracę grupową, czyli scenki dramowe ukazujące spotkanie pajacyka z oszustami - Lisem i Kotem. Teraz już czwartoklasiści nie będą tak naiwni jak drewniany chłopiec. Uwieńczeniem wspólnych działań był wyjazd 25 listopada do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Plocku na spektakl pt. "Pinokio".

więcej...

KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

05.12.2014

We wrześniu 2014 r. klasy Ia, Ib i Ic przystąpiły do programu edukacyjnwego KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA. Dzieci razem z Puchatkiem uczyły się jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu oraz w trakcie wypoczynku. Wychowawczynie p. Magdalena Dyguła, p. Monika Pniewska i p. Kamila Łukasiak otrzymały od Organizatorów pakiet materiałów edukacyjnych do realizacji i zadań programu. W czasie zajęć uczniowie oglądali film edukacyjny na temat bezpieczeństwa. Poznali numery pogotowia, straży pożarnej i policji. Podczas spacerów uczyli się rozpoznawać znaki drogowe i prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Bardzo starannie wypełniali książeczkę dla uczniów „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Rodzice uczniów również włączyli się do realizacji programu. Otrzymali broszury informacyjne, korzystali z gier edukacyjnych zamieszczonych na stronie internetowej. W dniach od 24 do 28 listopada 2014 r. uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Wielkim Teście Bezpieczeństwa na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl

więcej...

KONKURS "ZDROWE ZĘBY - ŁADNY UŚMIECH" ROZSTRZYGNIĘTY

30.11.2014

21 listopada 2014 r. uczniowie klas II wraz z opiekunem p. M. Dalecką uczestniczyli w spotkaniu dla członków klubu ,,Wiewiórka” organizowanym przez Zarząd Rejonowy PCK w Płońsku. Uczniowie obejrzeli program słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klas III ze SP Nr 2 w Płońsku na temat higieny oraz profilaktyki jamy ustnej. Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz z nagrodami dotyczący zdrowego stylu życia.

więcej...

DODATKOWE ODWOZY W OKRESIE ZIMY

20.11.2014

Informujemy, że od 24 listopada br. (w poniedziałek) na okres zimy zostaną uruchomione dodatkowe odwozy tzw. "TRASA POŁUDNIOWA" dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej (kl.I-III) ze Szkoły Podstawowej w Sochocinie. Odwozy rozpoczynają się o 12.50.

więcej...

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

16.11.2014

Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. 8 listopada obchodzony jest Dzień Zdrowego Śniadania. W bieżącym roku szkolnym 2014/2015 wyjątkowo Dzień Zdrowego Śniadania obchodzony był 7 listopada. Pamiętali o tym uczniowie klasy III a oraz III b i tego dnia również obchodzili "Dzień Zdrowego Śniadania", aby zwrócić uwagę na ważną rolę śniadania w diecie każdego człowieka. Akcja miała na celu promowanie zasad prawidłowego żywienia.

więcej...