BEZPIECZEŃSTWO NAJWAŻNIEJSZE

26.09.2016

We wrześniu w naszej placówce odbyły się aż dwie akcje na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 4 września wystartowała kampania profilaktyczna przygotowana przez Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu pt. "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!" W działania włączyła się płońska komenda, wiele szkół powiatu płońskiego, a także najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami. Głównym celem kampanii jest poprawa zachowania w rejonach przejść dla pieszych a jej adresatem są kierujący pojazdami mechanicznymi każdej kategorii w wieku od 16 lat. Zaś 20 września Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zorganizował imprezę w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Inauguracja tej kampanii odbyła się w obiektach Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie. Każde działanie skierowane do młodego człowieka mające na celu kształtowanie świadomych postaw w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa ma ogromne znaczenie. Szczególnie wtedy, kiedy uczeń jest aktywnym uczestnikiem i odbiorcą akcji prowadzonej przez Policję, Straż i WORD.

więcej...

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ

21.09.2016

12 września 2016 r. odbyło się spotkanie szóstoklasistów z Pauliną Bober, absolwentką naszej szkoły, a obecnie studentką II roku Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Paulina z przyjemnością wspominała czasy szkolne, przyniosła zdjęcia, dyplomy, listy gratulacyjne. Opowiedziała o tym jaką drogę przebyła, aby dostać się na studia medyczne. Zawsze była osobą kontaktową i towarzyską, dlatego też wybrała taki kierunek studiów, który oparty jest w dużej mierze na kontaktach z ludźmi. Przekonywała szóstoklasistów, że każdy może spełnić swoje marzenia, trzeba tylko bardzo tego chcieć. Często droga do spełnienia marzeń jest długa i wyboista, wymagająca wielu wyrzeczeń oraz ciężkiej pracy. W czasie spotkania nie zabrakło sytuacji zabawnych, szczególnie w czasie nauki łacińskich nazw kości oraz narządów wewnętrznych. Paulina pozwoliła chętnym uczniom przymierzyć strój na zajęcia anatomii. Pokazała także opasłe księgi, z których czerpie wiedzę medyczną. Wyjaśniła, że nauka na studiach nie przypomina tej w szkole. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spotkania z Pauliną, ale czuli lekki niedosyt. Żałowali, że spotkanie nie było dłuższe. Zdecydowali jeszcze lepiej poznać naszą absolwentkę. Uzbrojeni w odpowiednie narzędzia, czyli wiedzę zdobytą na lekcjach języka polskiego postanowili przeprowadzić z Pauliną wywiad. Przygotowali szereg pytań i tak powstała bardzo ciekawa rozmowa, do przeczytania której serdecznie zapraszamy. Zachęcamy także od obejrzenia zdjęć ze spotkania na naszym Facebooku.

więcej...

ZEBRANIE Z RODZICAMI

05.09.2016

Szanowni Rodzice!

07 września 2016 r. odbędzie się pierwsze zebranie w nowym roku szkolnym. Początek spotkania o godz. 16.00 w hali sportowej

Serdecznie zapraszamy.

więcej...

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

05.09.2016

1 września 2016 roku w hali sportowej spotkała się cała społeczność szkolna, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. Zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli oraz rodziców przywitała pani Beata Grabarczyk-Tomaszewicz - Dyrektor PZSiPS w Sochocinie. Szczególnie serdecznie zostali powitani nowi uczniowie oraz nauczyciele. Nastepnie pani Dyrektor przypomniała, że 1 września obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej i poprosiła piątoklasistów o złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych w czasie wojny mieszkańców Sochocina. Głos także zabrał pan Andrzej Romatowski - Wójt Gminy Sochocin, życzył wszystkim uczniom oraz nauczycielom samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

więcej...

WITAJ SZKOŁO!

29.08.2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku

Uczniowie przyjeżdżają do szkoły dowozem szkolnym.

  • godz. 10.15  - wyjście do kościoła z wychowawcami
  • godz. 10.30 – Msza św.
  • godz. 11.30 – uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w hali sportowej
  • godz. 11.50 – spotkanie z wychowawcami w klasach
  • godz. 12.15 – odwozy szkolne

Świetlica będzie czynna od 8.00 do 13.00.

więcej...