WARSZAWSKA PRZYGODA TRZECIOKLASISTÓW

18.10.2016

13 października klasy III wraz z opiekunami zwiedziły gmach TVP przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Uczniowie oglądali studia programów i nagrań takich jak: TVP Sport, ”Świat się kręci”, „Pytanie na śniadanie”, „Jaka to melodia?”, reżyserki. Na deser była zaś - wizyta w muzeum TVP i podziwianie zgromadzonych tam eksponatów, obrazujących w skrócie historię rozwoju telewizji.

więcej...

PRZYRODY BADANIE

18.10.2016

W piątek, 7 października 2016 roku o godzinie 7.05 zebraliśmy się pod drzwiami naszej szkoły. Na eskapadę wyruszyły trzy klasy: klasa VIa z panią Sylwią Nowicką, klasa VIb z panią Anetą Kapelą oraz klasa Va z panią Marią Zdun. Organizatorem jak i kierownikiem wycieczki była pani Sylwia Nowicka. Opiekunami były wychowawczynie oraz pan Krzysztof Dzięgielewski. Naszym pilotem był pan Bartłomiej z biura podróży "IRIS". O godzinie 7.15 po sprawdzeniu listy wyruszyliśmy sprzed szkoły. Celem wycieczki był Ogród Botaniczny w Powsinie oraz Kampinoski Park Narodowy.

więcej...

NOWA UCZENNICA Z ANGLII W KLASIE VIB!

12.10.2016

11 października 2016 r. dołączyła  do klasy VIb nowa uczennica - Bożena Szulc. Na lekcji języka angielskiego, zgodziła się udzielić nam wywiadu. Dowiedzieliśmy się dużo o naszej nowej koleżance oraz o szkole, do której wcześniej uczęszczała. Z zaciekawieniem słuchaliśmy jej odpowiedzi na zadawane przez nas  pytania, podziwialiśmy jej akcent oraz biegłą znajomość języka angielskiego.

więcej...

IDZIEMY Z DUCHEM CZASU!

12.10.2016

Jedna z naszych sal lekcyjnych (nr 28) wzbogaciła się o nową tablicę interaktywną. Aby na niej pracować, wystarczy palec!!! Obecnie tablica wykorzystywana jest głównie na lekcjach języka angielskiego, jak również na lekcjach matematyki, religii i jęz. polskiego. Podczas lekcji z tablicą nauczyciele wykorzystują różnorodne interaktywne oprogramowania skorelowane z podręcznikiem, multimedialne materiały, jak również gotowe ćwiczenia z zasobów internetowych.

Dzięki tej tablicy nauczanie i przekazywanie informacji staje się prostsze i efektywniejsze. Liczymy, że inni nauczyciele będą  chętnie korzystać  z tablicy i będą prowadzić interaktywne zajęcia.

więcej...

INTEGRUJEMY SIĘ I POZNAJEMY!

12.10.2016

21 września 2016 r. klasy IA i IB z opiekunami panią K. Giranowską-Kopeć, K.Grablewską i L. Kwiatkowską pojechały na wycieczkę do leśniczówki w Kucharach Królewskich. Od września jesteśmy uczniami kas pierwszych gimnazjum, dołączyli do nas nowi uczniowie ze Smardzewa i Kołozębia, dlatego też postanowiliśmy się bliżej poznać i zintegrować w nowych zespołach klasowych.

więcej...